| Processor | AMD Ryzen 5 7530U Processor | |
|---|---|---|
| Display | 14.0 Inch FHD LED IPS Display | |
| Graphics Card | AMD Radeon Graphics | |
| OS | Windows 11 Pro 64-bit | |
| RAM | 8GB DDR4 3200Mhz RAM | |
| Memory | 256GB PCIe NVMe SSD | |
| Battery | 3-cell 51 WHr Long Life Fast-Charge Battery | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Name | Hp EliteBook 645 G10 Notebook |
|---|---|
| Model | EliteBook 645 G10 Notebook |
| Price | Tk 125,028 |
| Brand | HP |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE 802.11a/b/g/n/ax (2x2) |
|---|
| Display Type | FHD LED IPS UWVA Anti-Glare with HD Webcam, 250 nits |
|---|---|
| Display Size | 14.0 Inch |
| Display Resolution | 1080 x 1920 Pixels (16:10 aspect ratio) |
| Webcam | Integrated 720p HD camera with Temporal Noise Reduction and dual-microphone array |
|---|
| Body Dimensions | (W x D x H) 12.67 x 8.42 x 0.78 in |
|---|---|
| Body Weight | 3.1 lbs |
| Body Build | Yes |
| Body Color | Silver |
| Operating System | Windows 11 Pro 64-bit |
|---|---|
| Processor | AMD Ryzen 5 7530U (2.0 GHz base clock, up to 4.5 GHz max boost clock, 16 MB L3 cache, 6 cores, 12 threads) |
| Ram | 8GB DDR4 3200Mhz RAM |
|---|---|
| SSD Capacity | 256GB PCIe NVMe SSD |
| Battery Type | 3-cell 51 WHr Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | Long Life Fast-Charge Battery |
| Battery Backup | Up to 8 hours |
| Audio | Dual stereo speakers, dual array microphones |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE 802.11a/b/g/n/ax (2x2) |
| Bluetooth | Yes, 5.2 combo |
| USB | 1 Stereo headphone/microphone combo jack; 1 SuperSpeed USB Type-C 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4); 1 AC power; 1 RJ-45; 1 HDMI 2.1; 3 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (USB Power Delivery) HDMI cable sold separately |
| Made By | American |
|---|---|
| Other Features | Premium spill-resistant keyboard Backlit |
Display: 14.0 Inch FHD Plus Display
Processor: Intel Core i7-13700H Processor
RAM: 32GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3 cell 53.8Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 3 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA LED Display
Processor: AMD Ryzen 5 7640HS Processor
RAM: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB DDR5 5600 SODIMM RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 51Whr Fast Charge 3 cell Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD IPS Display
Processor: Intel Core i7-12650H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-Cell 53.5Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch 2.2K IPS Display
Processor: Intel Core i9-13900H Processor
RAM: 16GB LPDDR5 5200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 Cell 57Whr Internal Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.1 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i7-13700H Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Pop!_OS 22.04 LTS
Battery: 53Wh Li-Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch 2.2K IPS Display
Processor: Intel Core i7-1355U Processor
RAM: 16GB LPDDR5 5200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell 71Whr Lithium-Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.1 Inch FHD Display
Processor: AMD Ryzen 7 7840HS Processor
RAM: 16GB DDR5 5600Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell, 70 Wh Li Ion Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.1 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i5-13500H Processor
RAM: 16GB DDR5 5200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell, 70 Wh Li Ion Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch FHD IPS Display
Processor: Intel Core i5-13500H Processor
RAM: 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell, 55Wh Li-ion polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch 2.8K OLED Display
Processor: AMD Ryzen 7 7530U Processor
RAM: 16GB LPDDR4x 4266MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →